Монтана удари Нефтохимик и си осигури медал (видео)

Волейболният отбор на Монтана си осигури минимум бронзов медал от Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев удариха у дома шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (27:25, 22:25, 25:21, 26:24) в голямото дерби на предпоследния 21-и кръг на редовния сезон, играно тази вечер в зала "Младост".

По този начин монтанчани се изравниха с шампионите от Нефтохимик. Двата тима имат по 17 победи и 4 загуби, но бургазлии остават начело във временното класиране с 52 точки, а Монтана е втори с 49. Така и двата отбора си гарантираха медали от тазгодишното първенство. В последния 22-и кръг Нефтохимик приема Тетевен Волей, като при победа ще спечели редовния сезон, минимум сребърните медали и предимство в плейофите. Волейболистите на Монтана също имат теоретичен шанс да спечелят първото място в редовния сезон, като имат трудно гостуване на 3-ия ЦСКА. Срещите са в петък (2 март) от 18,30 часа.

В стартовия състав на домакините от Монтана започнаха Георги Михалев и французинаът Себастиан Роата, които замениха съответно Аспарух Аспарухов и Борис Наков. Първият гейм бе доста оспорван, като шампионите започнаха по-силно, но в края Монтана успя да измъкне гейма и да поведе след 27:25. Нефтохимик владееше напълно инициативата във втората част и изравни след 25:22.

Бургазлии стартираха силно и в третия гейм, като поведоха с 11:6. Монтана стопи пасива си и изравни при 14:14. Домакините дори дръпнаха с две точки при второто техническо прекъсване - 16:14, след което успяха да вземат гейма с 25:21. Четвъртъата част също премина равностойно като в края Монтана успя да зарадва феновете в залата с първа победа над Нефтохимик за сезона след измъчено 26:24.

Над всички в състава на победителите бе младежкият национал на Русия Кирил Клец с 24 точки (4 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака).

На ниво бяха още Златко Кьосев и Иван Латунов, които завършиха мача с по 14 точки.

Жени Желязков от Нефтохимик стана топ-реализатор на двубоя с 25 точки (1 ас, 3 блока, 55% ефективност в атака).

В последния 22-ия кръг Монтана гостува на ЦСКА в столичната зала „Васил Симов”, а бургазлии са домакини на Тетевен.

МОНТАНА – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (27:25, 22:25, 25:21, 26:24)