Реал Мадрид напълни мрежата на още един съперник (видео+галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид продължава да показва отлична голова форма от началото на година, след като днес отнесе с 4:0 Алавес в мач от 25-ия кръг на Ла Лига, който можеше да завърши и с по-убедителен успех за "лос бланкос". Кристиано Роналдо (44 и 61), Гарет Бейл (46) и Карим Бензема (89 - дузпа) бяха точни за краля на Европа. От началото на сезона Реал е вкарал цели 32 попадения в Примера, с две повече от шампионатните им голове от август до края на декември 2017-а. Интересното е, че Роналдо изравни Лионел Меси по брой попадения във всички турнири от началото на сезона - 28. Португалецът обаче е изиграл седем мача по-малко от аржентинеца. С успеха днес мадридчани изковаха поредна победа и временно се доближиха на 11 точки от лидера Барселона.

Зинедин Зидан заложи на 4-4-2 с Карим Бензема и Кристиано Роналдо в нападение. Португалецът сложи капитанската лента в отсъствието на Серхио Рамос и Марсело. Лукас Васкес и Гарет Бейл "оперираха" по двете крила, като уелсецът застана отляво. Абелардо Фернандес пусна в атака Джон Гуидети и Рубен Собрино.

Реал Мадрид - Алавес@@@

Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна с минута мълчание в памет на починалия в четвъртък полицай след сблъсъци между ултраси на Атлетик Билбао и Спартак (Москва). Във втората минута Даниел Карвахал върна назад, а Каземиро шутира мощно и високо над гредата. В деветата Карвахал центрира ниско, Бензема се размина с топката и тя стигна до Кристиано, който шутира от 17 метра, но стигна само до ъглов удар след рикошет в защитник.

В 13-ата Начо Фернандес сбърка и се наложи Кейлор Навас да чисти на 25 метра от голлинията си, изпреварвайки Собрино. В 16-ата Роналдо финтира защитник и стреля с десния крак от 18 метра - в ръцете на Фернандо Пачеко. В 18-ата гостите от "Мендисороса" допуснаха грешка след корнер пред вратата на Реал, "белите" развиха много скоростна акция, четирима от състава на Зидан атакуваха вратата при само двама бранители в синьо-бяло. Топката стигна до Бензема, който предпочете да шутира в близкия ъгъл, подхлъзна се и провали отличния шанс, насочвайки в аут.

В 24-ата Кристиано получи топката в засада, пусна успореден на голлинията пас за Бензема, а французинът отново "се прочу" с голям пропуск, уцелвайки гредата на празна врата. За негово щастие страничният рефер правилно беше вдигнал флага за засада на португалската звезда. Минута по-късно Бензема центрира отляво, а Бейл "избухна" със зрелищна задна ножица - вратарят не помръдна, но топката облиза гредата от външната страна.

В 28-ата CR7 беше в най-добра позиция след корнер, но ударът му с глава беше блокиран. В 30-ата и 32-ата Гуидети пропусна две изгодни възможности за откриващ гол. В първия случай той направи двойно подаване и при удара му кълбото се отклони в корнер. Стотина секунди по-късно Рафаел Варан сбърка, Гуидети задържа топката и шутира ниско - безобидно за Навас.

В 37-ата баските развиха добра контра, Алфонсо Педраса не успя с паса, но получи шанс за удар, Навас изби и след това направи няколко крачки, за да изпревари Ернан Перес. При ответната атака вратарят Пачеко изправи косите на своите футболисти, подавайки на Бейл в наказателното поле. Много бързо обаче стражът затвори ъгъла и спря съперника. В 38-ата Тео Ернандес опита хитър нисък пас към Роналдо, но Родриго Ели направи шпагат и изпревари португалеца.

В 44-ата домакините стигнаха до гол. Бензема много технично подаде с петичка към Роналдо, португалецът завъртя тялото си и нанесе силен удар с левия крак, поразявайки десния ъгъл на вратаря - 1:0. В края на полувремето Алексис Руано пропусна да изравни след грешка в защитата на "лос меренгес". Защитникът стреля силно, но Навас изби. Като цяло първото полувреме беше изпъстрено с много динамика и интересни моменти.

Второто полувреме стартира по най-добрия начин за "белите" и по-ужасяващ за тима от Витория. След изпълнението на центъра за начало на частта Алексис Руано загуби топката и подари контра на мадридчани. Бензема подаде наляво към Бейл, който опъна мрежата след удар в близкия ъгъл едва 27 секунди след началото на полувремето.

Гостите свалиха гарда, а домакините заиграха с още по-голямо настроение. В 51-ата Бензема получи топката в наказателното поле и отбеляза, но при вдигнат флаг за засада. Повторенията оставиха съмнения за коректността на съдийското решение. В 57-ата Роналдо стреля с глава след корнер и затрудни вратаря Пачеко. В 61-ата Лукас навлезе в наказателното поле, подаде към Роналдо, който без забавяне стреля ниско по диагонала и не остави шансове на стража - 3:0.

В 66-ата Тео Ернандес нахлу на висока скорост в наказателното поле, разминавайки няколко съперникови футболисти. Завършващият му удар обаче не беше добър. В 70-ата Бейл центрира отдясно, а мъничко не достигна на Роналдо да играе с глава. В 71-ата Лукас стреля от външната страна на мрежата. Три минути по-късно Тео отново показа скорост и демараж по лявото крило, центрира към Кристиано, който остави за Лукас, а последвалият удар беше отразен. В последния четвърт час Зидан пусна в игра резерви като Даниел Себайос и Маркос Йоренте, които рядко получават игрови минути.

В 88-ата Бейл беше спрян непозволено в наказателното поле - дузпа. Кристиано реши да предостави изпълнението на удара на Карим Бензема, който беше точен и оформи крайното 4:0. Това беше едва трети гол за французина в Ла Лига. Като цяло второто полувреме се игра на една врата и домакините създадоха куп положения.

След три дни Реал пристига в Барселона за мач срещу Еспаньол от междинния 26-и кръг. В него Кристиано ще има възможност да вкара своя гол номер 300 в Ла Лига, след като днес закова попаденията си на 299.