Вердаско отстрани шампиона в Рио де Жанейро

Шампионът от миналия сезон Доминик Тийм отпадна на четвъртфиналите в турнира по тенис в Рио де Жанейро с награден фонд от 1.7 милиона долара. Австриецът, който е номер 2 в схемата, загуби изненадващо с 4:6, 0:6 от Фернандо Вердаско, осми поставен. При резултат 4:4 в първата част испанецът спечели следващите осем гейма и се поздрави с краен успех след 87 минути на корта.

Преди по-малко от седмица Доминик Тийм спечели титлата от турнира в Буенос Айрес. На полуфиналите Вердаско ще се изправи срещу номер 5 в схемата Фабио Фонини. Италианецът победи след обрат с 6:7 (3), 6:3, 6:1 словенеца Аляж Бедене.

Поставеният под номер 6 Диего Шварцман също се класира за полуфиналите след победа с 6:3, 6:4 срещу Гаел Монфис от Франция. Съперник на аржентинеца ще бъде Николас Хари. Чилиецът отстрани седмия поставен уругваец Пабло Куевас със 7:5, 6:3.