Познат герой вдъхнови Берое за обрат, Етър се предаде трудно (видео)

Берое затвърди четвъртото си място в Първа лига, след като постигна трудна домакинска победа с 2:1 над Етър в мач от 22-ия кръг на първенството. Георги Сърмов откри резултата в 12-ата минута, но още през първото полувреме заралии успяха да обърнат резултата. Иван Бандаловски изравни с дебютен гол в 28-ата минута, а Педро Еуженио вкара второто полувреме в заключителните секунди на първата част. Това бе четвърти гол за португалеца в първите два пролетни кръга, тъй като той се разписа на три пъти и при победата на неговия тим с 4:1 срещу Черно море преди седмица във Варна.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите Павел Панов и Георги Марков.

През първите 25-минути Етър тотално надигра домакините, които трябва да са доволни, че пуснаха само един гол в собствената си врата. Първият опасен изстрел бе в сметката на гостите. Отправи го Батрович още във втората минута, но Перниш изби в корнер. Берое отговори в 5-ата минута, когато Камбуров свали великолепно с гърди топката на Леони, но защитникът стреля слабо от 6-7 метра и Григич спаси.

Така се стигна до 12-ата минута, когато след центриране от корнер Мартин Камбуров отклони топката с глава след центриране от корнер към намиращия се на задната греда Георги Сърмов. Халфът овладя добре и с мощен шут от 7-8 метра вкара - 1:0 за Етър.

В 25-ата минута дошлият от Барселона Мане изведе великолепно Батрович очи в очи с Перниш, но стражът на заралии спаси. Секунди по-късно Етър като по чудо не стигна до втори гол след грешка на Перниш. Вратарят на домакините подари топката на Сърмов, но после успя да поправи своята грешка.

Изненадващо, предвид представянето на двата отбора до този момент, Берое успя да изравни в 28-ата минута. Това стори Иван Бандаловски, който вкара с глава след центриране от фаул на Карачанаков.

След попадението заралии заиграха по-добре от виолетовите и в следващите минути създадоха няколко опасни ситуации. Най-близо до гол бе Мартин Райнов, който в 38-ата минута шутира от десетина метра, но покрай левия страничен стълб.

Обратът стана факт в 45-ата минута, когато Педро Еуженио вкара след шут по земя от 20 метра.

След почивката Берое бе по-добрият отбор и на няколко пъти имаше шанс да се разпише поне още веднъж. В 50-ата минута Берое беше близо до отбелязването на трети гол. Карачанаков центрира, Григич изби, но на главата на Камбуров. Нападателят на заралии стреля от метър, но в тялото на бранител във виолетово. Към средата на втората част футболистите на Александър Томаш направиха нов пропуск. Борислав Цонев и Охене разиграха добре пред наказателното поле на гостите, вторият се озова очи в очи с Григич, но шутира в аут.

До края на срещата Етър опита да натисне съперника, на моменти успяваше, но така и не достигна до чиста голова ситуация, чрез която футболистите на Красимир Балъков да изравнят.

БЕРОЕ - ЕТЪР 2:1