Наполи бе близо до сензацията в Лайпциг (видео)

Наполи бе много близо до това да поднесе сензацията и да се класира за 1/8-финала в Лига Европа. Италианците бяха загубили първата 1/16-финална среща с РБ (Лайпциг) на своя "Сан Паоло" с 1:3 и се нуждаеха от победа с три гола в реванша на германска земя, за да продължат напред. Това изглеждаше доста трудна задача, но неаполитанците за малко да я постигнат. Те спечелиха с 2:0 с голове на Пьотр Зиелински в 33-ата и Лоренцо Инсиние в 86-ата минута и само един гол не им стигна за пълен обрат. Общият резултат от двата мача е 3:3, но германците продължават напред заради трите гола на чужд терен.

В началото Наполи имаше инициативата. В 12-ата минута Марек Хамшик бе намерен в наказателното поле и стреля от воле, но в ръцете на вратаря. Две минути по-късно домакините за малко да поведат в резултата. Марсел Забитцер отправи удар, топката бе избита от Лоренцо Тонели с глава и кацна на напречната греда.

Гостите обаче продължаваха да създават по-интересните положения. В 27-ата минута Лоренцо Инсиние получи зад защитата и стреля в гредата, но се оказа, че е в засада. В 33-ата минута Дрис Мертенс по прекрасен начин с едно докосване изведе Инсиние в наказателното поле, ударът на италианеца бе спасен от вратаря, но право в краката на Пьотр Зиелински, който отблизо вкара за 0:1.

Последва период на затишие на терена, като едва в края на полувремето домакините имаха добра възможност за гол. При едно центриране от корнер Тимо Вернер стреля с глава, но покрай вратата.
И второто полувреме темпото не се промени особено и играта бе мудна, а положенията пред двете врати бяха много малко. В 68-ата минута Мертес открадна една топка пред наказателното поле и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 83-ата минута Хосе Кайехон пропусна страхотна възможност да удвои резултата. Три минути по-късно испанецът се реваншира като с прекрасно центриране намери Инсиние, който от движение заби топката във вратата за 0:2. До края Наполи се хвърли да търси и трети гол, но времето бе твърде малко и домакините не позволиха това да се случи.

Така РБ (Лайпциг) ще играе на 1/8-финал в Лига Европа за пръв път в историята си, докато Наполи ще съсредоточи всичките си усилия в битката с Ювентус за титлата в Калчото.