Германия на първи четвъртфинал в мъжкия хокей от 16 години насам

Гол в 26-ата секунда на продължението донесе победата на Германия с 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) над Швейцария в осминафиналните плейофи на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. Победата осигури на германците първо класирането в топ 8 на олимпийски игри от 2002 година насам, когато Бундестимът отпадна на четвъртфиналите в Солт Лейк Сити.

Автор на победния гол за германския тим стана Яник Сайденберг, който се разписа след подаване на Доминик Каун. Ранният гол в продължението бе своеобразно повторение на началото на мача, тъй като германците успяха да открият резултата в мача след едва 79 секунди игра. Тогава точен бе Леонхард Пфьодерл.

Швейцарците, които бяха смятани за фаворит в двубоя, постепенно заиграха по-добре и Зимон Мозер изравни в четвъртата минута на втората третина. Попадението на Мозер обаче не даде нужния тласък в играта на "кръстоносците" и до края на двубоя те така и не успяха да преодолеят за втори път германския страж Дани аус ден Биркен.