Германия изравни Норвегия по брой спечели златни медали

Германия се изравни с лидера в класирането по спечели медали Норвегия по брой спечелени титли след 11-ия ден на Зимните олимпийски игри. Двете европейски страни имат по 11 златни медала до момента. Германците прибавиха 3 медала към актива си, след като техни състезатели обраха всички отличия в северната комбинация при мъжете. Норвегия обаче все още запазва първото си място, макар и днес да прибави само един сребърен медал към актива си.

"Викингите" имат 11 златни, 10 сребърни и 8 бронзови медала, като водят пред Германия с 3 сребърни и 3 бронзови медала. Особено успешен бе днешният ден за отбора на Канада, който излезе еднолично на третото място в класирането с 8 златни, 5 сребърни и 6 бронзови медала. Това стана факт благодарение на завоюваните две титли при танцовите двойки във фигурното пързаляне и в халфпайпа в ските свободен стил. До петото място в подреждането по медали се изкачи тимът на Франция, който днес взе 1 златен и 2 сребърни медала. Пет дни преди края на Зимните олимпийски игри в Пьончан 27 държави са спечелили поне един медал от големия спортен форум.