Монтана без проблеми срещу Пирин

Волейболният отбор на Монтана записа безпроблемна 15-а победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Даниел Пеев се наложи категорично у дома над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) в дербито на 19-ия кръг, играно тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани остават на второ място във временното класиране с 15 победи, 4 загуби и 43 точки. Пирин пък продължава да е 4-и с 34 точки след 12 победи и 7 загуби, с колкото е и 5-ия Хебър (Пазарджик), но с 33 точки. В междинния 20-и кръг Монтана гостува на Миньор (Перник), докато разложани са домакини на Тетевен Волей. Срещите са във вторник и сряда (20 и 21 февруари) от 18,00 часа.

Заради наказание старши-треньорът на домакините от Монтана Даниел Пеев изгледа мача седнал след публиката, а наставления край линията даваше статистикът и помощник-треньор Борис Николов.

Монтанчани спечелиха леко само първия гейм, който затвориха на след 25:19. Във втората част гостите от Пирин създадоха сериозен отпор, но две грешки в края позволиха на Монтана да поведе с 2:0 след 25:23. В третия гейм Пирин поддържаше преднина от 3 точки, но Монтана намалиха грешките и второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:15 в тяхна полза. До края монтанчани не изпуснаха инициативата и заслужено ликуваха с победата след 25:21.

Аспарух Аспарухов и Златко Кьосев бяха най-полезни за Монтана с по 14 точки, а младежкият национал на Русия Кирил Клец се отличи с 12 точки за победата. Илиян Преспов бе най-резултатен за Пирин с 15 точки.

МОНТАНА - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
МОНТАНА: Златко Кьосев 14, Иван Латунов 5, Константин Абаев 3, Аспарух Аспарухов 14, Кирил Клец 12 - Добромир Иванов-либеро (Себастиан Роата 7, Кристиян Петров-либеро)
Треньор: БОРИС НИКОЛОВ
ПИРИН: Радослав Попов 2, Илиян Преспов 15, Стилиян Асенов, Благовест Катранджиев 8, Костадин Гаджанов 7, Мартин Кръстев 1 - Петър Каракашев-либеро (Георги Елчинов 6, Георги Чалъков 4, Франсиско Сотелдо)
Старши-треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.