Аматьори удариха дубъла на Лудогорец

В контролна среща в Разград вторият отбор на Лудорогец загуби с 1:2 от участника в Северозападната Трета лига Вихър (Славяново). До средата на първото полувреме битката бе равностойна. После гостите взеха инициативата и скоро поведоха.

Борислав Иванов нахлу в наказателното поле на домакините, където бе фаулиран, и Йоан Петков реализира отсъдената дузпа. До почивката съотборниците му Александър Скорчев и Иван Иванов пропуснаха сами срещу вратаря, а Димитър Димитров не успя да шутира от изгодна позиция.

Разградският тим също имаше една ситуация, но вратарят и президент на Вихър - Светлин Линев, спаси. След почивката Преслав Антонов пропиля отлична възможност за второ попадение. Футболистите на Лудогорец веднага реагираха и осъществиха лек превес във владеенето на топката. Съперникът им отвърна с по-затворена игра.

В средата на полувремето вратарят Веселин Ганчев сгреши и моментално бе наказан – 1:1. Десетина минути преди края след центриране от фаул Светослав Кръстев свали с глава топката към Скорчев, който я насочи с глава в гредата, а при връщането й на терена Кръстев с крак я изпрати в мрежата на Лудогорец за окончателното 2:1. От тук до края домакините натискаха, но усилията им се оказаха напразни.