Силен Тодор Алексиев, Олимпиакос със 17 от 17 в Гърция

Бившият капитан на националния отбор на България Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) продължават суперуспешното си представяне в гръцката Волей лига. "Червено-белите" лидери се наложиха много трудно над Ираклис (Солун) с 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:18, 15:10) в мач от 17-и кръг на първенството.

Алексиев бе на терена в първите 3 гейма, като записа на сметката си 9 точки (1 ас, 80% ефективност в атака, 29% перфектно и 43% позитевно посращена).

Най-резултатен бе Мико Ойванен с 22 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака), а Маркус Бьоме добави още 17 точки (1 ас, 6 блока, 67% ефективност в атака).

За Ираклис Димитрис Ефремидис и Апостолос Арменакис приключиха с по 17 точки (1 ас) (1 ас, 1 блок)

Олимпиакос продължава да е на върха в таблицата с 50 точки (17 победи), съперниците им са четвърти с 28 точки (10 успеха, 7 поражения)

Следващият двубой на Алексиев и съотборниците му е на 24 февруари (събота), срещу Ираклис  (Халкидас).