Без победител на "Райн Енерги Щадион" (видео)

Отборите на Кьолн и Хановер 96 завършиха при резултат 1:1 на "Райн Енерги Щадион" в двубоя помежду си от 23-ия кръг на германската Първа Бундеслига. И двете попадения бяха реализирани в последните 15 минути на първото полувреме. Японският нападател Юя Осако даде аванс на “козлите” от Кьолн в резултата с гол в 30-ата минута. Той опъна мрежата със силен шут от въздуха след центриране от ъглов удар. Само 7 минути по-късно обаче Никлас Фюлкруг изравни с изстрел по земя, след като нахлу в наказателното поле на домакините.

През втората част резулаттът не бе променен, въпреки че в 4-ата минута на добавеното време перуанският ветеран Клаудио Писаро отбеляза победен гол за "козлите", но след консултация със системата ВАР (Видео асистент рефер) реферът Маркус Шмидт го отмени.

Кьолн остава на последното 18-о място в класирането с едва 14 точки - 3 по-малко от предпоследния Хамбургер ШФ и с 9 зад 16-ия Майнц 05. Хановер е седми с 32 точки, на 2 зад шестия Шалке 04.