СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Барса и Сашо на полуфинал за Купата на краля

Барселона победи с 94:90 Баскония и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля в Испания в изключително драматичен и качествен двубой, игран в Гран Канария. Успехът за каталунците обаче дойде без помощта на българския национал Александър Везенков, който остана на резервната скамейка през всичките 40 минути.

Срещата започна по-силно за отбора на Баскония, който поведе в първите минути на мача, но Барселона бързо отговори със силна игра в нападение и в края на първата четвърт играчите на Светислав Пешич имаха преднина от 28:22. Във втората и третата част на мача Барселона продължи да има преднина, като тя бе най-голяма в края на третата четвърт, когато достигна 11 точки при 70:59. Водени от грузинеца Торнике Шенгелия обаче, гостите от Баскония се върнаха в мача и многократно успяваха да изравнят резултата в последната четвърт.

Той се запази равен почти до самия му край, когато при 88:88 Барселона направи 5 поредни точки и така предреши изхода на срещата. Най-резултатен за победителите бе Тома Юртелс 20 точки, докато 18 прибави хърватинът Анте Томич. За Баскония с 30 точки завърши Торнике Шенгелия, 22 прибави Родриг Бобоа, а Янис Тима се отчете със 17. В полуфиналите, които са тази вечер, Барселона играе с Гран Канария, докато в другата среща за място на финала ще спорят Тенерифе и Реал Мадрид.