Милан приключи Лудогорец с класа и късмет, Моци с голяма глупост (видео+галерия)

Лудогорец загуби тежко с 0:3 от Милан в първи мач от 1/6-финалите на турнира "Лига Европа", като този резултат предреши реванша след седмица в Милано. Кутроне откри резултата в 45-ата минута, Родригез удвои от дузпа в 63-ата минута, а Борини довърши разградчани с гол в продължението на мача.

Разликата в играта на двата тима не бе толкова голяма, но италианците спечелиха с този категоричен резултат заради по-голямата си класа и тактическа дисциплина като отбор, моментна глупост на Козмин Моци и късмет, който покри европейския гранд в доста от ключовите моменти. Веднъж и гредата спаси италианците след страхотен шут на Светослав Дяков, когато резултатът бе 1:0.

Наставникът на българския шампион Димитър Димитров опита да изненада Милан с включването на новото попълнение Якуб Шверчок за сметка на Вандерсон.

Лудогорец - Милан@@@

Срещата започна двуостро, като първата по-сериозна опасност бе пред италианската врата. В 5-ата минута Лукас Саша изведе отлично Мисиджан по лявото крило, но холандецът бе спрян с грубо нарушение от Абате, за което футболистът на Милан получи жълт картон. Лукоки стреля опасно от фаула, но в аут.

Лудогорец продължи да е по-добрият отбор до 20-ата минута, в която и италианците застрашиха вратата на разградчани. Тогава играчите на Милан комбинираха добре в наказателното поле, последва опасен диагонален шут на Кутроне, който срещна крак на бранител от Лудогорец и излезе в корнер.

В 31-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Тогава Лукас Саша центрира отлично, Донарума се размина с топката, но и Шверчок стори същото, неуспявайки да я прати в празната врата. Три минути преди края на редовното време за първата част Бонавентура финтира Сисиньо и стреля опасно от 15 метра, но над напречната греда.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Милан поведе в резултата. Гостите разиграха след изпълнение на корнер, последва опасно центриране, което отбраната на българския тим проспа, Кутроне опита да играе с глава, но топката го удари в гърба и влетя в мрежата на Ренан.

На почивката наставникът на разградчани Димитър Димитров смени играещия много силно Шверчок с Вандерсон. Това не подобри нещата, тъй като основни единици като Марселиньо и Анисе продължиха да не се представят на ниво в средата на терена. А също така Мисиджан бе преместен от крилото на върха на атаката вместо Шверчок, с което Лудогорец загуби остротата на холандеца, който през първото полувреме играеше най-силно от футболистите и на двата отбора, но през вторите 45 минути се загуби напълно.

В началото на втората част Лудогорец взе инициативата и в 50-ата минута затрудни сериозно Милан. Тогава Вандерсон и Марселиньо комбинираха добре, разкъсвайки през центъра отбраната на гостите, но изстрелът на втория не се получи и Донарума спаси.

В 54-ата минута късметът отново бе на страната на Милан, когато Дяков нахлу през центъра и след страхотна бомба нацели десния страничен стълб.

Девет минути след тази ситуация италианците вкараха втори гол. Той дойде след голяма грешка на Моци, който бутна Кутроне с ръка в гърба при безобидна ситуация и реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от резервата Родригез. Попадението тотално разби играта на българския шампион и Милан спокойно отбиваше опитите за атаки до края на мача. Дори в даденото от рефера триминутно продължение росонерите вкараха трети гол. Кесие центрира отдясно, Андре Силва пропусна за Борини, който не остави шанс на Ренан след фалцов шут по земя, оформяйки крайното 3:0 за Милан.

Борини 90+1

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 8. Лукас Саша, 12. Анисе, 18. Дяков, 30. Моци, 32. Пластун, 70. Шверчок (46- 88. Вандерсон), 84. Марселиньо (78- 10. Кампаняро), 92. Лукоки (81- 98. Ковачев), 93. Мисиджан

МИЛАН: 99. Донарума, 2. Калабрия, 5. Бонавентура, 8. Сусо, 10. Чалханоглу (75- 11. Борини), 13. Романьоли, 19. Бонучи, 20. Абате (60- 68. Родригез), 21. Биля, 63. Кутроне (65- Андре Силва), 79. Кесие

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg