Индепендиенте и Гремио напавиха реми за Суперкупата на Южна Америка

Индепендиенте и Гремио завършиха 1:1 в първи мач за Суперкупата на Южна Америка.

Носителят на Копа Либертадорес Гремио поведе с гол на Луан в 22-ата минута. Домакините от Индепендиенте, победители във втория по сила южноамерикански турнир Копа Судамерикана, успяха да стигнат до равенството, макар че останаха с човек по-малко в 28-а минута след червен картон на Емануел Джильоти за удар с лакът по съперник. Въпреки че останаха на терена в намален състав, аржентинците проявиха характер и изравниха след автогол на Бруно Кортес в 33-ата минута.

Реваншът е другата сряда в Порту Алегре.