Академик Бултекс 99 с важна крачка към финала за Купата на България

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) направи важна крачка към класиране на финал в турнира за Купата на България, след като днес възпитаниците на Асен Николов се наложиха при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 98:86 (26:18; 28:24; 14:24; 30:20) в първи двубой от полуфиналната серия между двата тима.

Димитър Димитров беше най-резултатен за пловдивските „студенти“ – 22 точки, а Васил Бачев и Мартин Дурчев добавиха съответно по 21 и 15 точки.

Дерек Райт беше най-резултатен за домакините – 16 точки, а Димитър Маринчешки и Йордан Бозов приключиха съответно с по 14 и 13 точки.

Пловдивчани използваха по-добре шансовете през първите две части на двубоя и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина от 12 точки – 54:42, но през третата четвърт двата отбора си размениха ролите и интригата се завърна с пълна, след като Рилски спортист спечели периода с 24:14 и стопиха изоставането си до само две точки – 66:68.

В последните десет минути самоковци направиха всичко по силите си, за да стигнат до пълен обрат, но в решителните моменти се пропукаха, докато под другия кош гостите от Академик Бултекс 99 използваха всяка възможност и бързо възстановиха двуцифрената си преднина, която се запази до последния съдийски сигнал – 98:86.