Без промени в тройката на Изток във Висшата лига

Без промени продължава подреждането на отборите в челната тройка на група В (Изток) от първенството на Висшата лига при мъжете, след изиграването на срещите от десетия кръг на шампионата, който се проведе в три дни (петък-неделя). Лидер продължава да е Дунав (Русе) без загуба и без загубен гейм досега, като волейболистите от Русе почиваха в този кръг.

Първи успех записаха волейболистите на Виктория Волей, които в петъчния ден надиграха като гости Попово 09 с 3:0 (25:19, 25:21, 26:24). С това пловдивчани записаха пети успех, като с четири загуби и 16 точки укрепиха третото място във временното класиране.

В съботния ден съгражданите им от Строител (Пловдив) надиграха Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (20:25, 25:22, 25:22, 25:19). Така волейболистите на Строител отбелязаха трети успех, като с шест загуби и 10 точки се изкачиха на четвърто място в подреждането. Тимът от Севлиево е на шеста позиция, с две победи, шест загуби и 6 точки.

С успех се поздравиха и волейболистите на Дея спорт (Бургас) които в неделния ден победиха като домакини Черноморец (Бяла) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:23). Така Дея убедително заема втора позиция в подреждането с осем победи, една загуба и 23 точки. След поражението Черноморец отстъпи една позиция назад и вече е на пето място с три победи, шест загуби и 9 точки.