Рома разби последния и изпревари Лацио (видео)

Отборът на Рома постигна очаквана победа с 5:2 над последния в класирането Беневенто в двубоя помежду им от 24-ия кръг на Серия “А” на “Олимпико”. Този успех помогна на “Вълците” да се завърнат в топ 4 и да изместят от четвъртата позиция вечния враг Лацио. Точни за домакините в този мач бяха Федерико Фасио в 26-ата, Един Джеко в 59-ата, Дженгиз Юндер в 62-ата и 75-ата и Грегоар Дефрел в 92-ата минута от дузпа. Попаденията за гостите пък бяха дело на Гилерме в 7-ата и Бриньола 76-ата минута.

Срещата започна изненадващо с доста смела игра на гостите, които при втората си добра атака стигнаха и до откриване на резултата. В 7-ата минута Гилерме навърза няколко защитници в наказателното поле и отправи удар, който след рикошет се озова в мрежата зад Алисон.

Рома обаче бързо се окопити и първо в 15-ата минута Един Джеко стреля опасно с глава и вратарят Кристиан пуджони трябваше да се намесва решително. След това в 21-ата минута нов удар на Джеко с глава бе избит от защитник, след което и Стефан ел Шаарауи шутира силно, но над вратата.

В 26-ата минута резултатът все пак бе изравнен. При едно центриране в наказателното поле Федрико Фасио се извиси и с глава прати топката във вратата за 1:1.

През второто полувреме домакините още повече засилиха натиска. В 47-ата минута Джеко за пореден път стреля опасно с глава, но този път покрай вратата. В 59-ата минута босненецът обаче не сгреши при поредния си опит, като с глава и с помощта на напречната греда отбеляза за 2:1.

Само три минути по-късно домакините стигнаха до още един гол. Диего Пероти напредна отдясно и върна за Дженгиз Юндер, който със силен удар прати топката неспасяемо във вратата.

Турчинът бе автор и на четвъртия гол в мача. В 75-ата минута той се освободи пред наказателното поле и със страхотен удар не остави шансове на вратаря за 4:1.

Само минута по-късно обаче Беневенто върна едно попадение. Кристиано Ломбарди центрира по земя за Бриньола, който намали на 4:2.

В добавеното време на мача “Вълците” вкараха и пети гол, този път от дузпа. Съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Берад Джимсити в наказателното поле, а Грегоар Дефрел от бялата точка оформи крайното 5:2.

Така Рома излезе на 4-ата позиция във временното класиране с актив от 47 точки. Беневенто пък остава на дъното с едва 7 точка в актива си до момента.