ЦСКА с чиста победа над Черно море

Волейболистите на ЦСКА се наложиха категорично като гости над над Черно море (Варна)  с 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)  в мач от 18-ия кръг на Суперлигата на България.

Това е победа №13 за "червените", които остават на 3-о място във временното класиране с 5 загуби и 43 точки. Черно море пък продължава да е на 9-о място с 5 победи, 13 загуби и 17 точки. В следващия кръг ЦСКА гостува на "вечния" си съперник Левски, а варненци са гости на Добруджа 07 в Добрич. "Вечното" дерби е във вторник (13 февруари) от 18,30 часа, докато срещата между Черно море и Добруджа е в събота (17 февруари) от 18,00 часа.

Срещата в Морската ни столица не беше особено трудна за гостите от ЦСКА, които поеха инициативата от началото. Без особени трудности те спечелиха първия гейм с 25:17. Във втората част волейболистите на Виктор Карагьозов "показаха зъби" и дори поведоха при 9:8, но не успяха да задържат преднината си. След 2:0 гейма в полза на армейците, срещата просто се доигра.

Над всички за ЦСКА за пореден път бе Пламен Шекерджиев, който отново игра на нетипичния за него пост на диагонал, и заби 18 точки (3 блока и 54% ефективност в атака) за победата. За домакините от Черно море Стефан Иванов реализира 20 точки (1 блок и 45% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ЦСКА 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Стефан Георгиев 2, Стефан Стоянов 20, Калоян Балабанов 6, Симеон Димитров 3, Йордан Атанасов 4, Николай Колев 7 - Мартин Иванов-либеро (Милен Петков 3, Димитър Василев 2, Александър Илиев)
Старши-треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Пламен Шекерджиев 18, Христо Цветанов 6, Ивайло Стефанов 5, Красимир Гайдарски 5, Тодор Костов 10 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)