Кербер се справи с неочаквани проблеми

Анжелик Кербер се класира за четвъртфиналите на Australian Open. Тя обаче трябваше да покаже всичко, на което е способна, за да преодолее Су-Уей Сие от Тайван. Бившата номер 1 в света спечели с 4:6, 7:5, 6:2, но стигна до успеха след тежка битка, продължила над 2 часа.

За място на полуфиналите Кербер ще спори с американката Мадисън Кийс. Финалистката от US Open нямаше проблеми срещу поставената под номер 8 Гаролин Гарсия и я победи с 6:3, 6:2.

Анжелик няма загуба от началото на годината, като днес тя записа 13-та поредна победа. Днес тя загуби първи сет от началото на Australian Open.

Срещу Сие шампионката от 2016 г. проби още в първия гейм, но имаше проблеми в първия сет срещу нетрадиционната игра на съперничката си, която направи 20 печеливши удара само в първата част. 30-годишната Кербер опитваше всичко, но трябваше да тича единия до другия край на корта, а топката винаги се връщаше.

Тенисистката от Тайван, която отстрани Гарбине Мугуруса и Агниешка Радванска, бе на път да стигне четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си. Кербер обаче напрегна всички сили и успя да измъкне втория сет, която пречупи Сие. Тя спечели третата част за 32 минути и е сред най-добрите осем на турнир от Шлема за първи път от 2016 г.

Без да е център на вниманието Мадисън Кийс прави един от най-добрите си турнири. 22-годишната американка е загубила само 19 гейма от началото на турнира. Кийс сподели, че играе без напрежение, след като се завърна на корта след контузия в китката: "Озъзнах колко обичам това, което правя, и колко напрежение поставям върху себе си. Просто съм много щастлива отново да съм на корта".