Левски взе реванш от Добруджа (видео + снимки)

Волейболният отбор на Левски надигра като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (27:25, 25:13, 26:24) в мач от 14-ия кръг на Суперлигата, който се игра тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така "сините" взеха реванш от Добруджа, който ги отстраниха от участие във финалния турнир за Купата на България след драматична загуба с 2:3 гейма. С това Левски е на пето място във временното класиране с 8 победи, 6 загуби и 24 точки. Добричлии са 7-и с 6 победи, 8 загуби и 17 точки. В междинния 15-и кръг левскарите са домакини на Хебър (Пазарджик), а Добруджа гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са във вторник (23 януари) от 18,00 часа.

Въпреки тригеймовата победа, мачът бе изключително оспорван, с много обрати и смяна ни лидерството. С изключение на втория гейм, в която "сините" тотално надделяха с разгромното 25:13, в другите две части се получи много голяма равностойност, като волейболистите на Левски пречупиха съперника във важните моменти. "Сините" показа по-голяма устойчивост и концентрация, като устояха на домакинския фактор и подкрепа. От своя страна добричлии изпуснаха да вземат третия гейм и да се върнат в мача. Домакините водеха с 23:20, но не успяха да го затворят в своя полза. От Левски стопиха пасива, а след равенството 24:24, отново повалиха съперника си и изковаха чиста победа след 26:24.

Най-полезни за Левски станаха опитният капитан Смилен Мляков (1 блок, 1 ас и 38% ефективност в атака) и Гордън Люцканов (2 аса, 64% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане) с по 11 точки за победата. За домакините от Добруджа над всички бе Жулиен Георгиев със 17 точки (1 блок и 57% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЛЕВСКИ 0:3 (25:27, 13:25, 24:26)