Анахайм подчини "кралете", Монреал взе дербито на Изток

С гол на Аарон Екблад 40 секунди след началото на допълнителното време Флорида победи Лас Вегас с 4:3 след продължение в двубой от предния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Екблад се пребори за една отбита шайба, за да я прати за четвърти път в мрежата на Малкълм Събан. По този начин Флорида постигна втора победа от началото на годината, като "пантерите" са изиграли общо 6 мача до момента.

Другите три попадения за домакините бяха дело на Александър Барков, Евгений Дадонов и Джейми Макгин, а Уилям Карлсон, Дейвид Перон и Джеймс Нийл бяха точни за гостите от Вегас.

В друг мач от тази нощ Анахайм спечели дербито на Калифорния, след като се наложи с 2:1 над Лос Анджелис. Това бе шеста поредна загуба за "кралете", които остават извън зоната на плейофите.
Райън Кеслър бе точен 7:39 минути преди края след подаване на Франсоа Бошемен, за да оформи крайния резултат.

Преди това Адам Енрике бе дал преднина на "патоците" в началото на третата част, но с гол на новобранеца Алекс Яфайо Лос Анджелис изравни веднага след попадението на гостите.

В дербито на Изток Монреал се наложи с 3:2 над Вашингтон. Макс Пачорети записа два гола и асистенции за Канейдиънс, които сложиха край на серията си от 3 поредни поражения. Пол Байрън също се разписа за канадския тим, а Анти Ниеми спаси 24 удара към мрежата си.

За Вашингтон Джон Карлсон и Ларс Елер бяха точни, а Филип Грубауер завърши с 22 спасявания.