Валенсия обърна Алавес и взе крехка преднина

Отборът на Валенсия победи с 2:1 Алавес в първи мач от 1/4-финалите на Купата на Испания. Домакините на "Местайя" се наложи да правят обрат в мача, но все пак стигнаха до успеха и ще имат минимално предимство преди реванша.

Алавес откри резултата в 66-ата минута, когато Рубен Сорбинос с бомбен шут от над 25 метра бе точен за 0:1.

В 73-ата минута Валенсия успя да изравни. Гонсало Гедеш получи отдясно и реши да отправи коварен диагонален удар, който изненада вратаря и след неубедителната му намеса топката влезе в мрежата.

В 77-ата минута ситуацията стана неприятна за гостите, след като Адриан Диегес спъна грубо Гедеш и получи втори жълт и червен картон.

Домакините се възползваха от численото си предимство и в 82-ата минута Санти Мина намери Родриго Морено в наказателното поле, а той веднага стреля в близкия ъгъл и с помощта на гредата отбеляза за 2:1.

Така Валенсия спечели първата среща, но голът на чужд терен запазва нелоши шансове за Алавес, който ще домакинства в реванша на 24 януари.