Барса си намери майстора в лицето на градския съперник, Меси се провали от дузпа (видео+галерия)

Безапелационният лидер в Примера Барселона постави под сериозна въпросителна защитата на трофея си в турнира за Купата на краля, след като загуби с 0:1 при символичното си гостуване на Еспаньол в първи мач от 1/4-финалите. Оскар Мелендо реализира в 88-ата минута. Преди това в 63-ата Лионел Меси изпусна дузпа. Това се оказа 21-ата му пропусната от 86, изпълнени като играч на Барса.

Луис Суарес остана извън стартовите 11. Алейш Видал, Лионел Меси и Денис Суарес оформиха трио в атака без типичен централен нападател. Ернесто Валверде разнообрази състава си с резервни футболисти като Люка Дин и Карлес Аленя. "Папагалчетата" оформиха блок 4-5-1 с Жерард Морено в предни позиции.

Еспаньол - Барселона@@@Гостите от "Камп Ноу" натиснаха своя съперник с началото на мача. Момчетата на Валверде пресираха високо и топката почти постоянно се движеше в половината на "бяло-сините". В осмата минута Сержи Роберто центрира отдясно и топката срещна ръката на Оскар Дуарте. Съдията правилно не свири дузпа, тъй като ръката беше в естествена позиция.

Еспаньол - Барселона@@@В 10-ата реферът пощади Меси, който направи умишлен фал, спирайки опасна контра на домакините. В първите минути Лео получи няклко шанса да стреля от преки свободни удари, но мерникът му не беше точен. В 23-ата аржентинецът си извоюва пространство и шутира от дъгата - Диего Лопес внимаваше и улови. В 25-ата Жерард Пике изпревари вратаря с глава и насочи топката в мрежата, но при правилно вдигнат флаг за засада. В 28-ата Меси повтори рейда си отпреди пет минути, но този път не намери пролука и изстрелът му беше блокиран. Две минути по-късно Паулиньо не отправи добър удар от дъгата.

Еспаньол - Барселона@@@В 44-ата Денис Суарес пропиля най-чистата възможност за полувремето. Аленя напредна към дъгата и подаде вляво към номер 6, който потърси близкия ъгъл, пращайки топката покрай гредата в аут. Като цяло Барса надигра тотално своя съперник през първото полувреме, но не разполагаше с достатъчно чисти голови положения. Момчетата на Кике Санчес Флорес много, много рядко излизаха извън половината си и нанесоха само един анемичен удар.

Еспаньол - Барселона@@@Двамата треньори направиха офанзивни смени след почивката, като в игра се появиха Лео Баптищао и Луис Суарес, а терена напуснаха вътрешни халфове. В 52-ата съдията пожали Аарон Мартин и не му вдигна втори жълт картон, въпреки че левият бранител спъна нахлуващия към наказателното поле Сержи Роберто. В 54-ата Меси овладя на гърди и шутира от въздуха - Диего Лопес предвидливо плонжира и улови.

Еспаньол - Барселона@@@В 61-ата главният арбитър наду свирката за дузпа след контакт на Естебан Гранеро с крака на Сержи Роберто. Лео Меси избра да шутира в левия ъгъл на Диего Лопес, но бившият вратар на Реал Мадрид предугади посоката и изби. В 66-ата окураженият тим на Еспаньол създаде първа опасност пред Яспер Силесен. След изпълнение на корнер Жерард Морено насочи с глава - вратарят действа подготвено.

Еспаньол - Барселона@@@В 72-ата реферът назначи спорна засада на Луис Суарес. В 76-ата Пике се оказа последна преграда след центриране към Баптищао. В 77-ата стражът на Барса пострада леко след хвърлен предмет от трибуните и това забави подновяването на играта. В 82-ата Иван Ракитич направи повторение на грешката си от мача с Реал Сосиедад и загуби топката на прага на наказателното поле. Хърватинът извърши нарушение и съдията реши да извади само жълт картон въпреки бурните спорове от щаба на домакините. Марк Наваро стреля много опасно над гредата, но Силесен изби над гредата.

Еспаньол - Барселона@@@В 88-ата "папагалчетата" нанесоха своя удар. Марк Наваро се включи по дясното крило и извади топката в наказателното поле, където Оскар Мелендо стреля от десетина метра и порази целта. Силесен не успя да види топката и я извади от мрежата си. До края футболистите на Валверде не намериха идеи да пробият блока на своя съперник.

Така Барса ще трябва да обръща развоя на дуела. Реваншът е след седмица на "Камп Ноу" и "синьо-червените" се нуждаят от победа с два гола разлика. Това беше първа загуба за Барселона след 29 успешни мача. Последно "лос кулес" паднаха от Реал Мадрид за Суперкупата на Испания през месец август.

Еспаньол - Барселона 1:0

1:0 Мелендо (88)