Късметът беше със Селта дни след петицата от Барса (видео)

Три дни след кошмара на “Камп Ноу” в реванша от 1/8-финалите за Купата на Испания тимът на Селта извади голям късмет и успя да спечели с 1:0 визитата си на Леванте в мач от Примера дивисион. В четвъртък галисийци се представиха изключително слабо срещу Барселона и отнесоха пет гола. Един от най-големите виновници за крушението в Каталуня - Пионе Систо, вкара попадението на “Сиутат де Валенсия” днес. Той се разписа в 37-ата минута след отлично подаване на Яго Аспас.

Това обаче се оказа единият от общо двата изстрела на играчите на Селта в очертанията на вратата на Леванте. Независимо че гостите владееха много повече топката, те бяха надиграни от домакините си, които обаче нямаха никакъв шанс.

Треньорът на Селта Хуан Карлос Унсуе заложи на нов вратар и други централни защитници в сравнение с тези от “Камп Ноу”, но победата дойде най-вече заради невъзможността на съперника да вкара.

Емануел Окиере Боатенг и Хосе Моралес пропуснаха сами срещу Рубен Бланко, а в последните секунди Хорхе Андухар-Коке не уцели вратата от няколко метра.

С тези три точки Селта се изкачи до десета позиция, докато Леванте е с шест позиции по-надолу и няма победа от седем мача насам.