Едиз Батран триумфира в последния турнир на ИТЛ за годината

Едиз Батран спечели финалите на Интерактив тенис за годината, но не успя да оглави годишната ранглиста на лигата. На кортовете на Националния тенис център в Борисовата градина той победи Адриан Стоименов с 2:0 сета (6:4, 6:1) и защити титлата си от 2016-та. Въпреки това той не се изкачи до N1 в лигата и след две години като най-добър играч във Вечерните турнири „Лото“, предаде щафетата на Адриан Стоименов. Съперникът му във финала спечели трите си мача в груповата фаза на ITL Finals 2017 и остана недостижим на върха.

Мачът на Националния тенис център започна равностойно, а въпреки голямото напрежение Едиз и Адриан взимаха сервисите си. При 4:4 Еди се мобилизира, записа пробив за 5:4 и затвори първия сет с 6:4. Във втория сет Едиз заигра безпогрешно и за по-малко от 30 минути спечели мача с 6:4, 6:1.

“Останах верен на себе си през целия сезон да играя рядко и само на най-силните турнири – каза Едиз Батран след победата. – Исках задължително да участвам в ITL Finals 2017. Целта ми беше да мина по точки моя основен конкурент Радо Владимиров в ранглистата, за да стане ясно кой е по-добрият. Радвам се, че успях: Радо има 4 турнири и 2600 точки в ИТЛ, а аз - 3 турнира и 3100 точки. Радо ми е най-неудобният съперник и води в мачовете между нас двамата с 4:1. За моя радост в този турнир играхме в групи и имах време да вляза в ритъм. Занимавам се с тенис все по-рядко и в първите мачове имах сериозни затруднения. Във финала обаче влязох подготвен и се изправих срещу доста опитен и физически здрав съперник, който държеше топката стабилно в корта. Това ме озадачи, но след като спечелих първия сет добих самочувствие и въпреки физическите затруднения заради многото размени на удари елиминирах грешките си. Във втория сет дръпнах с два гейма, а при Адриан се получи спад. Исках да взема трета шампионска титла и в годишната ранглиста на ИТЛ, но не успях. Но все пак играх само в три турнира, и това не е малко. Със сигурност имам най-малко турнири и най-голяма успеваемост. Другите спечелиха доста точки в лигата, а Адриан записа повече от 10 турнира. За успокоение на съперниците ми ще кажа, че през следващата година ще отсъствам от кортовете, защото през януари чакам дете и няма да играя. Ще почивам и ще дам възможност на другите да се изявят.”

На трето място в годишната ранглиста на ИТЛ остана Камен Новиков с 2870 точки, следван от Радослав Владимиров и Мирослав Георгиев. Победителите в ITL Finals 2017 получиха награди от спонсорите на турнира „Лото“ и „Спорт депо“, а всички участници си тръгнаха с подарък - раници.