Левски 2014 се разправи с пловдивските "студенти"

Отборът на Левски 2014 постигна категоричен успех в среща от XI кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 96:77 (30:12; 24:14; 17:29; 25:22).

Деян Карамфилов отбеляза 21 точки за гостите, Крис Минков и Алекс Симеонов добавиха по 17 точки, а Никола Маравич се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 10 борби.

Айзея Юмипиг беше най-резултатен за пловдивчани – 22 точки, а Васил Бачев приключи с 19 точки.

Столичани бяха пълни господари на терена през първото полувреме, като още от първия съдийски сигнал поеха инициативата и започнаха да трупат преднина. След първите десет минути „сините“ имаха аванс от 18 точки – 30:12, който дойде след комбинация от отлично представяне в защита и нападение, като през втория период ситуацията не се промени и на почивката баскетболистите на Левски 2014 вече бяха напред с 28 точки – 54:26.

През третата четвърт ролите се размениха, след като пловдивските „студенти“ се съвзеха от лошото си представяне през първото полувреме и започнаха да топят изоставането си.

Домакините успяха да заличат част от изоставането си – 55:71 след 30 минути игра, но в заключителния период гостите от Левски 2014 успяха да спрат устрема на съперника и с това си гарантираха и крайния успех – 96:77.