Монако мина по трудния път за четвърта поредна победа (видео)

Шампионът Монако записа четвърта поредна победа на сметката си в Лига 1. Тази вечер монегаските спечелиха с 2:1 в домакинството си на Рен от междинния 19-ти кръг. Успехът им обаче не дойде никак лесно и те трябваше да се потрудят доста, за да измъкнат трите точки. Радамел Фалкао откри резултата в 20-ата минута, но Уахиб Хазри изравни от дузпа в 59-ата. Балде Кейта обаче измъкна своя тим и вкара победния гол 81-ата минута.

Първото полувреме не предвещаваше подобен развой. Домакините взеха преднина в 20-ата минута. Тогава Маркос Лопес отправи бомбен шут, който се отби от гредата, топката обаче стигна до Радамел Фалкао, който я прати в опразнената врата.

След това монегаските направиха още няколко пропуска, но през второто полувреме играта на домакините далеч не бе на същото ниво. Така се стигна до 59-ата минута, когато Джибрил Сидибе изблъска в гръб Джеймс Силики в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Уахиб Хазри изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

В 81-ата минута Сидибе все пак се реваншира за грешката си. Той напредна почти до аутлинията и центрира към непокрития Балде Кейта, който от точката на дузпата засече кълбото и го прати в мрежата за да донесе успеха на своя тим с 2:1.

Така Монако удържа второто си място в класирането с актив от 41 точки, колкото има и третия Лион. Рен пък се намира на 9-ото място в класирането с 25 точки в актива си.