Ливърпул се подготви за празниците с четворка (видео)

Ливърпул очаква натоварената програма във Висшата лига по празниците в добро настроение. Мърсисайдци отнесоха Борнемут с 4:0 и се изкачиха на четвърто място в класирането, изпреварвайки Арсенал и Бърнли. Отборът на Юрген Клоп водеше с 3:0 до почивката след попадения на Коутиньо, Ловрен и Салах. Египтянинът отбеляза 20-ия си гол от началото на сезона. През второто полувреме Фирмино оформи крайния резултата след удар с глава.

Ливърпул имаше тотално превъзходство в първите минути. От самото начало мърсисайдци започнаха да организират опасни атаки, но те не завършваха с точни удари. В 11-ата минута Филипе Коутиньо изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се отби в лявата греда на Бегович.

Последва по-добър период за домакините, но те не стигнаха до реална опасност пред Миньоле. Вратарят трябваше да се намесва след удар на Джордан Айб, но той не го затрудни особено. В 20-ата минута Коутиньо откри резултата. Бразилецът се разходи сред няколко бранители на съперника и с нисък удар прати топката покрай Бегович.

Отборът на Клоп продължи да атакува, като Салах стреля неточно от добра позиция. В 25-ата минута мърсисайдци удвоиха аванса си. Фирмино успя да задържи топката в игра, като от въздуха я върна към малкото наказателно поле, а там Ловрен с глава я прати в мрежата. Предимството на Ливърпул в тези минути бе огромно, но домакините не се бяха предали. Те опитваха да се върнат в мача и получиха тази възможност в 39-ата минута. Дефоу бе изведен прекрасно от Станислас и излезе сам срещу Миньоле, но изстрелът му завърши в гредата.

Опитите на Борнемут завършиха с опасности пред вратата им. Малко преди края на полувремето Салах пропусна да се разпише. Той бе намерен от Коутиньо, но ударът му от воле бе в тялото на Бегович. Египтянинът се реваншира в 45-ата минута, когато матира защитата на домакините с няколко финта и с точен удар направи 0:3.

След почивката тимът на Клоп продължи да контролира събитията на терена, но намали малко темпото. Мърсисайдци, както обикновено, допускаха и опасности пред своята врата. В 55-ата минута отлична комбинация на Борнемут завърши с неточен удар на Райън Франсис. Малко по-късно Окслейд-Чембърлейн удари гредата, след като сам се пребори за топката и напредна, но изстрелът му завърши в дясната греда на Бегович.
Дефоу получи нова възможност след час игра, но негов удар бе избит от Миньоле. Ливърпул реализира четвърти гол в 65-ата минута. След центриране на Коутиньо Фирмино се разписа с глава, но бразилецът бе в засада при подаването.
Ливърпул не спря да атакува до края на срещата. Алекс Окслейд-Чембърлейн, който изигра много силен мач, бе в основата на повечето атаки. Първо Коутиньо се размина с остро центриране на Фирмино. По-късно Окс отправи удар, но той бе неточен. Малко преди края влезлият като резерва Дани Ингс също стреля неточно от добра позиция, а в добавеното време друга резерва - Доминик Соланке, накара Бегович да показва уменията си.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:4
0:1 - Коутиньо (20)
0:2 - Ловрен (26)
0:3 - Салах (45)
0:4 - Фирмино (66)