Кротоне прекърши Киево, Тонев влезе в края

Българският нападател Александър Тонев игра 17 минути за Кротоне при победата на тима си с 1:0 срещу гостувалия Киево в мач от 17-ия кръг на Серия “А”. Тонев се появи в игра в 73-ата минута на мястото на Марчело Трота.

Единственото попадения в двубоя реализира Анте Будимир в 33-ата минута. Хърватският нападател успя да засече топката във вратата на веронци от самата голлиния след остро подаване отдясно. До гола се стигна след сериозно разбъркване пред вратата на гостите, при което топката срещна и гредата.

В добавеното време новият старши треньор на Кротоне Валтер Дзенга получи червен картон от рефера Лука Пайрето за протести.

Кротоне е 16-и в подреждането с 15 точки, а Киево заема 13-а позиция с 21 точки.