Юнайтед си създаде проблеми, но удържа победата (видео)

Манчестър Юнайтед трябваше да изпита нервни последни минути при гостуването си на Уест Бромич, но стигна до успех с 2:1. Отборът на Жозе Моуриньо водеше с 2:0 на почивката след добро първо полувреме и попадения на Лукаку и Лингард. Домакините успяха да се върнат в мача с гол на Гарет Бари в 77-ата минута. Те се опитаха да натиснат до края и стигнаха до няколко ситуации, но Юнайтед като цяло се справи със ситуацията.

Юнайтед е на второ място в класирането, като изостава на 11 точки от лидера Манчестър Сити. УБА пък удължи рекордната си серия на 17 поредни мача без победа във всички турнири.

“Червените дяволи” владееха топката в голяма част от първите минути, но не стигаше до реални голови положения. След първите 20 минути отборът на Моуриньо леко намали темпото и позволи на съперника да изнесе за кратко играта. Това се оказа успешен ход, тъй като в 27-ата минута Юнайтед поведе. След центриране на Рашфорд Лукаку се извиси и с глава прати топката в мрежата. За белгиеца това е 15-ти гол от началото на сезона.

Малко след попадението Уест Бромич имаше възможност да изравни. Ниом проби по десния фланг и центрира ниско, Рондон успя да докосне топката, но Смолинг блокира удара, а след това Валенсия успя да изчисти. В 35-ата минута “червените дяволи” удвоиха аванса си. Защитата на домакините не се справи добре в една ситуация, топката стигна до Мата, който подаде на Лингард. Английският национал стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в Хегази и не остави шансове на Фостър.

Малко преди края на първото полувреме Джейк Ливърмор опита нисък удар, но той не затрудни Де Хеа. УБА се опита да започне агресивно втората част, като Кийрън Гибс стреля от добра позиция, но не уцели вратата. Влезлият като резерва Гарет Бари също се пробва, като ударът отново бе нисък и отново не затрудни вратаря на гостите. Малко по-късно Рондон се размина с отлично центриране на Бърк. В 57-ата минута Рашфорд можеше да сложи край на интригата, но диагоналният му изстрел мина встрани от лявата греда.

Капитанът на “червените дяволи” Антонио Валенсия получи контузия и бе принудително заменен в 66-ата минута. Уест Бромич взе инициативата в последната част на срещата, но удари на Рондон и Брънт не намериха целта. Все пак отборът на Алън Пардю стигна до попадение. След ъглов се получи разбъркване в наказателното поле, защитата на Юнайтед не се ориентира и след няколко рикошета Гарет Бари прати топката в мрежата.

След попадението домакините станаха още по-активни и създадоха няколко реални ситуации за изравняване. Четири минути преди края влезлият като резерва Джей Родригес имаше добра възможност. Той изпревари Фил Джоунс след центриране на Брънт, но ударът му с глава бе неточен. Малко по-късно Маркос Рохо не успя да уцели топката в наказателното поле, което за щастие на гостите доведе само до ъглов удар. Минута по-късно се стигна до ново разбъркване пред Де Хеа, но испанецът успя да улови топката. Натискът на УБА не доведе до изравняване и играчите на Моуриньо удържаха резултата и победата.

УБА - МАН ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Лукаку (27)
0:2 - Лингард (35)
1:2 - Бари (77)