Много звучен шамар за Милан в Серия "А" (видео+галерия)

Италианският гранд Милан бе унизен от борещия се да не изпадне състав на Верона в мач от 17-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" получиха звучен шамар пред около 35 000 тифози на "Маркантонио Бентегоди", след като бяха разбити с 3:0 от тима, който победиха със същия резултат преди няколко дни за Купата на Италия.

Антонио Карачоло (24), както и резервите Мойс Кийн (55) и Даниел Беса (77) пратиха топката в мрежата на Донарума, а накрая гостите останаха и без звездата си Сусо, който бе изгонен с директен червен картон с помощта на ВАР (Видео асистент рефер). Преди това "росонерите" пропуснаха своите шансове, а накрая записаха много тежко поражение, което е общо седмо от 17 мача през този шампионат. Освен това седемкратният шампион на Европа има отрицателна голова разлика 23:34.

Верона - Милан@@@Наставникът Дженаро Гатузо направи две промени в стартовите 11 от срещата между двата тима преди няколко дни за купата, когато миланският гранд спечели осминафинала на "Сан Сиро" с 3:0. Фабио Борини и Никола Калинич смениха Андре Силва и Патрик Кутроне. Колегата му Фабио Пекия пък бе запазил шестима титуляри за мача от калчото, а това се оказа решаващо, тъй като отборът му бе по-свеж и не оставяше пространства на своите противници.

След двете поредни победи гостите пристигнаха със самочувствие на "Бентегоди", търсейки първи успех далеч от Милано с Гатузо начело. Милан започна по-добре срещата, като играта беше изцяло в половината на домакините през първите 20 минути. Сусо и Калинич пробваха да се разпишат, а Касарес нанесе първи удар в посока на вратата, пазена от Донарума.

Верона - Милан@@@Тифозите на Верона обаче изригнаха в средата на първото полувреме, когато техните любимци поведоха в резултата. Това се случи в 24-ата минута. Бранителят Антонио Карачоло бе точен с глава, след като засече центриране от корнер на Ромуло. Топката се удари първо в горната греда, а след това рикошира в гърба на Джанлуиджи Донарума и спря в мрежата. Попадението бе негово първо в калчото.

Верона - Милан@@@"Росонерите" опитаха да реагират, като отново се пренесоха в половината на Верона, но вратарят Николас се представи отлично. Първо в 37-ата минута запази вратата си, когато Сусо остана сам срещу него. Последователните удари на Франк Кесие и Сусо също бяха парирани от защитници на новаците.

Верона - Милан@@@Последните секунди на първата част домакините имаха претенции за червен картон на Фабио Борини, но той бе санкциониран с жълт с помощта на ВАР.

Двамата нападатели на шампионите от 1985 година Матия Валоти (22 минута) и Алесио Черчи (32 минута) се контузиха, като бяха заменени принудително още преди почивката. Именно техните заместници Мойс и Беса се оказаха герои за Верона, след като през второто полувреме се разписаха по веднъж и нокаутираха именития си съперник. Последният дори асистира за гола на преотстъпения от Ювентус талант.
Верона - Милан@@@Гатузо, който отново заложи на четирима в защита, смени на почивката Рикардо Родригес с Кутроне, за да търси обрат. Това обаче се оказа фатално, тъй като тримата в защита Давиде Калабрия, Леонардо Бонучи и най-вече Алесио Романьоли не се ориентираха и при първите две контраатаки на Верона, Донарума трябваше да вади топката от мрежата си.

Калинич пропусна да изравни в 46-ата минута, а малко след това домакините искаха червен картон и за фаул на Романьоли, който получи жълт картон и ще пропусне домакинството на Аталанта. Отлична контраатака в 55-ата минута завърши с гол на Кийн, който се възползва от грешка в защитата на гостите, където Романьоли подцени центрирането на Беса. Това бе втори гол в елита за 17-годишния футболист.

Верона - Милан@@@Андре Силва и Мануел Локатели също влязоха за Милан, който се опитваше да се върне в мача, но без успех, тъй като вече беше сериозно разклатен, а в 77-ата минута бе окончателно нокаутиран.

Нова бърза контра на Верона завърши с първото попадение за сезона на Беса, който засече центриране на Ромуло, след като Романьоли отново подцени ситуацията и не се ориентира добре, а Донарума трябваше за трети път да вади топката от мрежата си.

Верона - Милан@@@Бонучи бе близо до хубав и почетен гол с пета, но Николас спаси, Кутроне също се размина на сантиметри с попадение след удар с глава, а в продължението Сусо изрита без топка Верде. Реферът Давиде Орсато използва ВАР и даде директен червен картон на испанеца, който ще пропусне следващите два мача на един Милан, който продължава да разочарова милионите си тифози.
Верона - Милан@@@ Успехът бе 10-и за Верона от 53 мача срещу "росонерите" в калчото, които останаха с 24 победи, докато 19 мача са заършили наравно.
Този резултат пък радва шефовете на Лудогорец, които имат основателни причини с днешна дата, че могат да отстранят един от най-големите клубове в света през февруари в Лига Европа, след като предпоследният в калчото го тресна с 3:0.

Милан остана седми с 24 точки, докато Верона остана на 19-то място, но вече има 13 точки.