Рома измъкна късен успех срещу Каляри (видео)

Отборът на Рома мина през иглени уши, но изтръгна победата с 1:0 над Каляри в последния за деня двубой от 17-ия кръг на Серия А.

Победното попадение за "вълците" падна в 94-ата минута, а негов автор стана аржентинският защитник Федерико Фасио. Попадението беше оспорено от гостите, но видеоповторенията показаха, че голът е редовен. Преди това пък Рома пропусна дузпа, след като стражът на Каляри отрази удара на Диего Пероти.

С успеха Рома събра 38 точки, колкото има и шампионът Ювентус, като двата тима делят третото място. Лидер е Наполи с 42.

"Вълците" владееха положението през по-голямата част от срещата, но не стигаха до чисти положения. Възможност да отбележат гол им се появи в 53-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа.

Диего Пероти стреля, но стражът на Каляри Алесио Краньо хвана ъгъла и отрази удара му. Вратарят на гостите обаче сбърка в добавеното време, когато след едно центриране в наказателното поле боксира топката право в тялото на Фасио, който я прати след това в мрежата.
Гостите претендираха за игра с ръка на аржентинеца и поискаха видеоповторение. То показа, че играта на Фасио е била чиста и голът беше зачетен.