Дижон разгроми Лил, Метц се събуди

Отборът на Лил претърпя тежка загуба при гостуването си на Дижон в двубой от 18-ия кръг на Лига 1. Северняците отстъпиха с 0:3, като допуснаха и трите попадения в рамките на първите 35 минути. Дубъл за Дижон отбеляза нападателят Уесли Саид в 12-ата и 17-ата минута, а халфът на Лил Фоде Туре си отбеляза автогол в 35-ата.

С победата Дижон скочи с пет места в класирането и вече заема 7-мо място с 24 точки. Толкова има и Страсбург, който е на гребена на вълната след изненадващата победа над Пари Сен Жермен с 2:1 преди няколко кръга. Тази вечер жертва на Страсбург стана гостуващият отбор на Тулуза, който беше надигран с 2:1. Жонас Мартен откри за домакините от дузпа в 25-ата минута, отсъдена за задържане на играч на Страсбург в наказателното поле. Макс-Ален Градел изравни само пет минути по-късно, а победното попадение падна в 52-ата минута, когато Димитри Лиенар с петата си асистенция за сезона намери Абду Кадер Мангане, който донесе победата за тима си.

Последният в класирането Метц показа живот, като победи с 3:1 като гост Монпелие и показа, че не се е примирил със съдбата си догодина да играе в Лига 2. Постижението на Метц е забележително с това, че срещу себе си имаше отбора с най-добрата защита в Лига 1 до този момент.

В дербито от средата на таблицата Каен и Гинган завършиха 0:0, като това беше първото нулево реми между двата отбора от осем години насам. В друг мач от кръга Троа се наложи с 1:0 у дома над Амиен. В класирането води ПСЖ с 47 точки, който днес разгроми с 4:1 като гост Рен.