Берое се събуди и разби Спартак

Отборът на Берое (Стара Загора) най-после показа истинското си лице, а това доведе до категоричен успех при домакинството на Спартак (Плевен) със 111:77 (25:19; 32:20; 21:18; 33:20) в двубой от X кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Александър Янев бе над всички в селекцията на победителите и приключи с „дабъл-дабъл“ – 26 точки и 12 борби, а Евгени Хаджирусев и Тихомир Желев добавиха съответно по 19 и 15 точки.

Константин Коев вкара 24 точки и овладя 12 борби за гостите от Плевен, а Николай Маринов завърши с 21 точки.

Първата четвърт премина сравнително равностойно, като след 10 минути игра домакините имаха аванс от 6 точки – 25:19, но във втория период възпитанците на Любомир Минчев вдигнаха оборотите и се оттеглиха на почивката с повече от комфортна преднина – 57:39.

През третата четвърт баскетболистите на Берое поддържаха без проблеми комфортнара разлика в своя полза, като в заключителния период старозагорци отново се развихриха и си подсигуриха още по категоричен успех в днешния двубой – 111:77.