Уест Хам се издигна от тъмницата в Стоук

Уест Хам излезе от зоната на изпадащите след победа с 3:0 при гостуването на Стоук. Отборът на Дейвид Мойс играе все по-стабилно и спечели седем точки в последните си три мача, а предишните два бяха срещу Арсенал и Челси. Ситуацията на Стоук пък става все по-тежка. Тимът на Марк Хюз има една победа в последните осем срещи и са на точка над опасната зона.

Днешната среща започна с един час закъснение, тъй като токът на стадиона спря за известен период. Това не помогна на домакините, чиито фенове напуснаха стадиона далеч преди края на двубой, а привържениците на Уест Хам изпратиха Марк Хюз с възгласи: “Ще бъдеш уволнен утре сутринта”.

Капитанът на “чуковете” Марк Нобъл поведе гостите с гол от дузпа в 19-ата минута. Марко Арнаутович удвои аванса на Уест Хам 15 минути преди края. Нападателят можеше да запише и хеттрик, след като удари на два пъти гредата през второто полувреме. Малко преди края влезлият като разерва Диафра Сако оформи крайното 0:3.