Любопитно! Вижте как е изглеждало класирането в Испания преди точно 18 години

Отборът на Барселона е лидер в класирането на испанското първенство след 15 изиграни кръга през настоящия сезон, като каталунците имат 5 точки аванс пред втория в таблицата Валенсия. На трета и четвърта позиция преди изиграването на срещите от 16-ия кръг пък са съответно Атлетико Мадрид и Реал Мадрид (ВИЖТЕ АКТУАЛНОТО КЛАСИРАНЕ ТУК!)

Преди точно 18 години обаче подреждането в Ла Лига е изглеждало по повече от любопитен и вероятно почти невъзможен в съвременната футболна реалност начин. След 15-ия кръг в Примера дивисион през сезон 1999/2000 лидер е Депортиво Ла Коруня (който става шампион през въпросния сезон), Барселона е едва на шеста позиция с 10 точки по-малко от Супер Депор, а Атлетико и Реал са един до друг… на дъното на класирането, съответно на 15-о и 16-о място. Доминаторът на Лига Европа Севиля пък е последен...

КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ В ЛА ЛИГА ЗА СЕЗОН 1999/2000 МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В крайна сметка, Барса финишира сезона на втора позиция, а Реал Мадрид успява да се добере до петото място. За Атлетико пък сезонът се превръща в истински кошмар, като “дюшекчиите” завършват на педпоследното 19-о място и изпадат (на последната 20-а позиция в крайното класиране пък се нарежда Севиля, което също е любопитно, а третият изпадащ е Бетис).