Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Ден пореден в Турция - ЦСКА 1948 с равен срещу поляци и какво е новото в лагерите на водещите ни отбори

Без Григор на "Спортист на годината" на Хасково

Без Григор на "Спортист на годината" на Хасково

Звездата на родния тенис Григор Димитров няма да вземе участие в традиционната анкета "Спортист на годината 2017" на община Хасково. Това съобщи Деян Александров, младши експерт в отдел "Спортни дейности" на местната администрация. Там са получили писмо от бащата на Димитров - Митко Господинов, който е и съсобственик на тенис клуб "Хасково 2015", в който е картотекиран Гришо. Господинов е помолил синът му да не бъде номиринан, тъй като няма да може да присъства на церемонията, уточни Александров. Той добави, че при това положение организаторите са се съобразили с искането.

Анкетата, която ще бъде изготвена от спортни журналисти, 7 служители на спортния отдел в общината и областния експерт по младежта и спорта, съдържа 6 раздела - мъже и жени, юноши и девойки, мъжки тим и женски отбор, треньор и "силна воля".

Предложения са постъпили от 24 спортни клуба. Те са номинирали 26 мъже и жени, 44 юноши и девойки, по 6 мъжки и женски отбори и 8 треньора, посочи Александров.

След определянето на победителите на заелите 1-о, 2-о и 3-о място ще бъдат връчени парични награди, а на останалите - грамоти. Церемонията ще бъде на 20 декември.

Следвай ни:

Още от Тенис

Виж всички