Лион изхвърча от Купата на Лигата

Отборът на Лион отпадна от осминафиналите за Купата на Лигата на Франция, след като загуби с 1:4 при визитата си на Монпелие. Брюно Женсио даде почивка на част от титулярите и техните заместници не успяха да се справят със задачата да продължат напред. Все пак “хлапетата” откриха резултата в 11-ата минута, когато Мизан Маолида бе точен. До края на пърата част обаче домакините обърнаха до 3:1. Сулейман Камара на два пъти и Соломон Самбия вкараха, за да дадат преднина на тима си. В самия край на мача пък Кевин Бериго реализира дузпа, с която подпечата успеха на южняците и преминаването им към четвъртфиналите.

Напред продължава и тимът на Амиен, който се наложи с 2:1 над втородивизионния Тур. Бачибу Коита и Емануел Буриго дадоха аванс на домакините, а в края на мача Даниел Мансини намали за гостите, което се оказа недостатъчно за продължаване напред.

Ница също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани Лил след дузпи. В редовното време двата тима си размениха по едно попадение. Луис Араужо откри за “кучетата”, но Марио Балотели изравни в средата на втората част. При изпълненията на дузпи Ница спечели с 3:2, след пропуски на Араужо, Жунио Алонсо и Ив Бисума.