Евертън дочака първата си победа като гост, затъването на Нюкасъл продължава

Евертън постигна първата си победа като гост в Премиър лийг през този сезон, след като надделя с 1:0 над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение отбеляза Уейн Рууни в 27-ата минута. "Свраките" нямаха никакъв късмет днес, след като на два пъти гредите спираха удари на Ричи и Морено.

Рафаел Бенитес бе направил четири промени - Ласелс, Диаме, Шелви и Атсу започнаха като титуляри. Морган Шнайдерлин и Аарън Ленън стартираха за "карамелите".

В 12-ата минута удар на Идриса Гай мина на сантиметри встрани. Нюкасъл обаче можеше да поведе в 25-ата минута, но "свраките" нямаха късмет, тъй като изстрел на Мат Ричи срещна гредата. Минута и 11 секунди след това Евертън поведе, след като Карл Дарлоу изби лошо удар с глава на Ленън, а Уейн Рууни довкара отблизо.

В 37-ата минута късметът отново обърна гръб на домакините, след като изстрел на Мерино от около 30 метра отново рикошира в гредата.

20 минути преди края Дарлоу спаси удар с глава на Уилямс, който бе оставен сам и засече центриране на Сигурдсон.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Джонджо Шелви получи директен червен картон за закъсняло влизане в краката на Гай.

Нюкасъл няма победа вече е осем поредни мача в Премиър лийг, като това бе и четвърта поредна загуба на "свраките" у дома. Селекцията на Рафаел Бенитес заема 16-о място с актив от 15 точки. Евертън вече е десети с 22 пункта.