Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Марица с достойна загуба от Динамо (Казан) на старта на ШЛ (снимки)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) се представи повече от достойно в историческия си първи мач от груповата фаза на Шампионската лига за жени. Въпреки загубата си с 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) от руския гранд Динамо (Казан), българските шампионки отново показаха пред близо 3000 зрители в зала "Колодрума", че могат да играя равностойно с най-именитите отбори в Европа.

Марица спечели първото разиграване в мача, но Динамо бързо пое контрол и излезе напред в резултата. Благодарение на отличната игра на Нася Димитрова, домакините дълго време не позволяваха на противника да се откъсне с голяма разлика, но накрая непредизвиканите грешки от страна на пловдивчанки взеха връх и руският тим взе своето при 25:19. Към двата си аса от първата част, Нася Димитрова добави още три във втората. Геймът беше много равностоен. Марица дори успя да поведе на два пъти – при 17:16 и при 20:19, но силните нападателки от Казан си казаха думата и тимът им удвои преднината си след 25:23. В третия гейм Динамо успяха да излязат далеч напред в резултата, но момичетата на Иван Петков отказваха да се предадат. Кремена Каменова пое лидерството в българската половина на игрището и Марица почти стопи изоставането си. Все пак, малко не достигна и в този гейм и след още едни 25:23 Динамо се поздрави с чиста победа.

Най-резултатна в мача стана центърът на Марица Нася Димитрова с 18 точки, 6 от които директно от сервис. Кремена Каменова добави 13 точки. Пет волейболистки на Динамо, включително и българката Елица Василева, записаха двуцифрен брой точки, но с най-много – по 12, се отчетоха азербайджанската звезда Наталия Мамадова, Ирина Заряжко и Ирина Воронкова.

Надпреварата в Група С се подновява догодина. В следващия втори кръг полският Хемик (Полице) посреща Динамо на 10 януари, а Марица приема сръбския Визура (Рума) на 11 януари от 18,30 часа в зала "Колодрума".

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - ДИНАМО (КАЗАН, РУСИЯ) 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)
МАРИЦА: Лора Китипова 4, Симона Димитрова 1, Таня Петкова 5, Кремена Каменова 13, Нася Димитрова 18, Виктория Григорова 4 - Ивелина Монова-либеро (Десислава Николова 5, Силвия Андреева, Жана Тодорова-либеро)
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ДИНАМО: Ирина Филиштинская, Наталия Мамадова 12, ЕЛИЦА ВАСИЛЕВА 11, Ирина Воронкова 12, Ирина Заряжко 12, Анастасия Самойленко 11 - Екатерина Уланова-либеро (Елена Ежова, Евгения Старцева, Анна Котикова)
Старши-треньор: РИШАТ ГИЛЯЗУТДИНОВ.