Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Левски 2014 се измъкна в последната секунда

Левски 2014 спечели като гост в Балканската лига за втори пореден мач. Столичани се измъкнаха срещу Академик Бултекс 99, печелейки с 69:67 като гости в Пловдив, за да изравнят актива си в регионалния турнир до 3 победи и 3 загуби и да се изкачат до трето място в класирането. Домакините остават четвърти с 2-4.

Веселин Веселинов измъкна “сините” с кош в последната секунда, гарантирал успеха на отбора на Константин Папазов. Шакир Смит бе изравнил за 67:67 при оставащи 8 секунди до сирената на четвъртата част, а в ответната атака опитното крило реализира за финалното 69:67.

След стабилно първо полувреме и изключително ефективна втора четвърт, гостите водеха с 37:21 на почивката. През третата четвърт дойде и най-голямата им преднина от 21 точки при 42:21, но пловдивчани не се дадоха и свалиха до поносимите 8 точки - 51:43 преди финалната четвърт. Устремът им не секна и те продължиха уверено, като на няколко пъти дори повеждаха в резултата, но не издържаха в самия край.

Никола Маравич вкара 16 точки за победата на Левски 2014, Станимир Маринов добави 15, а Иван Алипиев се отличи с 13.

Шакир Смит наниза 20 за Академик Бултекс 99.

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 - ЛЕВСКИ 2014 67:69 (12:16, 9:21, 22:14, 24:18)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Айзея Юмипиг 2, Шакир Смит 20, Мартин Дурчев 12, Мануюъл Джонсън 10, Станислав Ваклинов 9 (Адриян Секулов 3, Васил Бачев 7, Седрик Боуен 4)

ЛЕВСКИ 2014: Станимир Маринов 15, Иван Алипиев 13, Крис Минков 7, Алекс Симеонов 12, Никола Маравич 16 (Александър Милов, Деян Карамфилов 1, Веселин Веселинов 5)