Еми Димитрова и Бурга ББ с разгромна победа в Чалъндж къп

Волейболната националка Емилия Димитрова и нейният турски отбор Бурса Бююкшехир Беледийе стартираха с разгромна победа участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Николова и съотборничките й отнесоха като гости люксембургския РСР Валфер (Валферданге), където пък играе българката Марина Антова, с 3:0 (25:12, 25:16, 25:11) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран снощи пред над 500 зрители. Втори съдия на срещата бе българинът Игнат Митев.

Срещата-реванш между двата тима е след Нова година, на 10 януари 2018-а (сряда) от 17,00 часа българско време в Турция. Бурса се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класиране напред за 1/8-финалите на Чалъндж къп. Там турският тим го очаква победителя от двойката между испанския Барса и белгийския Шарлероа Волей, с българката Бояна Андреева в състава си.

Емилия Николова започна като титулярка за Бурса, но бе сменена във втория гейм от Аслъ Течимер. Българската националка завърши с 6 точки (3 блока и 38% ефективност в атака) за победата. Най-полезна за турския тим бе влязлата като резерва украинка Олександра Буценко с 11 точки (4 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за победата. От друга страна Мария Антона игра цял мач за Валфер и се отчете с 5 точки (28% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), а Лиз Бефорт бе най-резултатна с 9 точки.