Тулуза изхвърли Бордо и Кафу от Купата на лигата във Франция (видео)

Тулуза стана първият сигурен четвъртфиналист в турнира за Купата на лигата във Франция. Това стана факт след победа с 2:0 над Бордо в сблъсъка между двата тима от 1/8-финалната фаза на стадион "Мюнисипал". Като титуляр за гостите започна бившият нападател на Лудогорец Джонатан Кафу, но той бе заменен в 61-ата минута от Ервин Таха.

Домакините поведоха в резултата с гол от дузпа на Макс Градел в 36-ата минута. Вторият гол пък бе дело на Ола Тойвонен в 53-ата минута.

Така Тулуза продължава напред в турнира и вече чака следващия си съперник. Бордо пък отпада на тази фаза, което е стъпка надолу за жирондинци, които миналия сезон играха на 1/2-финал.