Наши грации със седем медала от Испания

Седем медала спечелиха българските гимнастички от клуб Чар ДКС (Варна) на международния турнир по художествена гимнастика "Мемориал Анхел Фернандес Кордоба" в Испания.

Грациите завоюваха общо три златни, един сребърен и трри бронзови отличия. При девойките Елизабет Йовчева взе сребърен медал в многобоя, а във финалите спечели злато на бухалки, бронз на обръч (след допускане на груба грешка, пропуснат риск и оценка от 14. 450 точки) и зае четвърто място на топка също след грешка и оценка от 13.350 точки.

Също в надпреварата при девойките Анна Келман се класира на четвърто място в многобоя, спечели златните медали на обръч и лента с много добра игра и оценка от 15.750 на обръч, както и бронзов на бухалки след допуснати две грешки. При жените Йоанна Николова се нареди 5-та в многобоя, 4-та на топка и 5-та на обръч, а Звезда Игнатова се класира на 7-мо място в многобоя и спечели бронзов медал на топка.

Личен треньор на Елизабет Йовчева и Йоанна Николова е Филипа Филипова, на Анна Келман - Дарина Кирякова, а на Звезда Игнатова - Таня Иванова, съобщават от БФХГ. Съдия на турнира от българска страна беше Филипа Филипова.