Рилски спортист не остави шанс на Балкан

Отборът на Рилски спортист (Самоков) продължи с победния си ход, след като тази вечер възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 86:71 (26:19; 16:15; 19:17; 25:20) в среща от IX кръг на Националната Баскетболна Лига.

Травис Тейлър беше най-резултатен за победителите – 24 точки, а Йордан Бозов и Златин Георгиев добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Игор Кесар отбеляза 17 точки за „зелените“, а Девин Брукс и Павел Иванов завършиха съответно с по 14 и 12 точки.

Темпото в началото на двубоя бе изключително високо, като баскетболистите на двата отбора показаха, че няма да губят време в проучване и надлъгване. Малко след средата на частта домакините от Рилецо дръпнаха с девет точки - 16:7, а проблемите за ботевградчани се задълбочиха още повече, след като Кешар набързо натрупа три лични нарушения, a всичко това помогна на домакините да запазят лидерската позиция след първите десет минути - 26:19.

Вторият период стартира ударно на Балкан след тройки на Кочев и Уошингтън, както и отличен пробив на Иванов за 27:28, което принуди домакините да вземaт прекъсване. Наставленията на Хаджисотиров дадоха нужния резултат и след подновяването на играта баскетболистите на Рилецо взеха инициативата и дръпнаха с десет точки - 37:27 след тройка на Райт, което доведе до ново прекъсване, но този път за "зелените". Въпреки опитите на Видич, ботевградчани така и не успяха да се съвземат и на почивката Балкан изоставаше с 34:42.

Самоковци се развихриха в началото на третия период и за четири минути игра разликата вече бе двуцифрена - 54:38, като до края на периода, въпреки моментните пропадания, баскетболистите на Рилски спортист успяха да съхранят добрата си преднина и влязоха в заключителната четвърт с аванс от десет точки - 61:51.

Стартът на последната част отново бе за домакините, след като Мартин Маринов наказа съперника с две поредни тройки, а малко по-късно и Златин Георгиев се разписа от далечно разстояние за 74:57 при точко пет минути до края. Случилото се в тези минути пречупи гостите от Ботевград, които в оставащото време не показаха с нищо, че имат желание дори да се опитат да стигнат до обрат, като в оставащото време двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на Рилски спортист.

Рилски спортист – Балкан 86:71 (26:19; 16:15; 19:17; 25:20)

Рилски спортист: Георгиев 12, Бозов 13, Джетър 9, Тейлър 24, Райт 10 (Маринчешки 9, Маринов 6, Иванов, Франсис, Раванел 3)

Балкан: Христов, Захариев 7, Брукс 14, Уошингтън 5, Кесар 17 (Иванов 12, Петков 9, Кочев 3, Хоутън 4)