Истанбул Б се пребори с Брага, но отпадна от Лига Европа (видео)

Отборът на Истанбул Б успя да постигне труден успех с 2:1 над Брага, но този резултат не класира турския тим в следващата фаза на турнира. Победител в група "C" е съставът на Абел Перейра, втори остана Лудогорец. "Орлите" завършиха 1:1 срещу Хофенхайм. Именно тази точка класира шампиона на България напред в Лига Европа.

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 1-ата минута, когато гостите направиха страхотна атака. Бруно Виана проби мощно отдясно и центрира в наказателното поле към Фабио Мартинс, който обаче пропусна от близка дистанция.

В 10-ата минута падна и първото попадение в срещата. Ирфан Кахвечи намери в наказателното поле Един Вишча, който по фамозен начин разстреля стража на Брага. В 22-ата минута един от големите таланти в тима на Брага Андре Орта имаше шанс да изравни, но шутът му мина далеч от целта.
Малко по-късно Фабио Мартинс бе близо до гола във вратата на Истанбул Б, но гредата спаси Мерт Гюнук.
Втората част започна по-добре за гостите и логично в 55-ата минута Раул Силва се възползва от грешка на отбраната на домакините и с глава направи резултата 1:1.
След гола домакините натиснаха Брага и в 76-ата минута Мосоро спечели дузпа, която бе изключително спорна. Зад топката застана резервата Емре, който с лекота прати кълбото в мрежата на Матеус.
В последните минути гостите се опитаха да спечелят точката, но добрата игра в защита на Истанбул Б им донесе успеха.

Истанбул Б - Спортинг (Брага) 2:1