Краси Георгиев с лесна победа на старта в Европа

Италианският волейболен отбор Бундже (Равена), където играе българският център Красимир Георгиев, стартираха с лесна победа участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Волейболистите на Равена биха без проблеми като гости датския Хентофте Волей (Хентофте) с 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран снощи.

Срещата-реванш е на 21 декември (четвъртък) от 20,30 часа българско време в Равена. При нова победа или поне два спечелени гейма Краси Георгиев и съотборниците му ще се класират напред за 1/8-финалите, където ги очаква победителя измежду украинския Локомотив (Харков) и чешкия Волейбал (Бърно).

Краси Георгиев игра силно цял мач и се отчете с 8 точки (3 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) за успеха на своя тим. Австриецът Паул Бухегер (2 блока и 67% ефективност в атака) и аржентинският национал Кристиан Поглажен (2 аса, 58% ефективност в атака и 71% перфектно посрещане) пък бяха най-полезни за Равена с 14 и 13 точки за победата. За домакините от Хентофте националите на Дания Мадс Мьолгаард и Петер Троле Бонесен реализираха 12 и 11 точки.