Порто напълни кошницата на Монако и стегна багажа за елиминациите (видео)

Отборът на Порто се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като се разби с 5:2 Монако в последния си мач от Група “G” на надпреварата. Португалците се нуждаеха от успех, за да са сигурни за следващия етап на турнира, тъй като преди мача имаха равни точки с РБ (Лайпциг) - 7. “Драконите” се справиха по отличен начин със задачата и заслужено продължават напред. Два гола отбеляза Венсан Абубакар, а по едно попадение добавиха Ясин Брахими, Алекс Телес и Тикиньо. За монегаските се разписаха Камил Глик от дузпа и Радамел Фалкао.

Срещата започна по отличен начин за домакините. Още в деветата минута Абубакар получи пас от Брахими в наказателното поле и нападателят без да се бави прокара топката под Диего Беналио. В 33-ата минута резултатът бе удвоен. Абубакар се оказа сам срещу Глик и намери пространство за стрелба, за да вкара втория си гол за вечерта.
Пет минути по-късно двата тима останаха с по десет души. Фелипе и Рашид Гедзал се сдърпаха в центъра на терена и съдията ги прати под душовете. В самия край на първата част преднината на Порто вече беше три гола. Абубакар намери Брахими в наказателното поле и алжирецът прати топката в мрежата с елегантно докосване.
9 Порто - Монако
През втората част темпото спадна, след като домакините решиха, че са си свършили работата. Това доведе до намаляване на резултата в средата на полувремето. Тогава Иван Маркано игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Глик бе точен и направи 3:1. Скоро обаче Порто възстанови преднината си. Алекс Телес се разписа с прецизен далечен удар. В 78-ата минута Монако намали още един път. Фалкао получи пас от Балде Кейта и с глава наказа бившия си тим. В края на мача Тикиньо оформи крайния резултат, засичайки центриране на Брахими.
Така Порто финишира на второ място в класирането с актив от десет точки. Лидер е Бешикташ с 14. Двата тима продължават към елиминациите. Монако пък отпада от Европа с едва две точки. За Лига Европа се класира РБ (Лайпциг) със седем.

Порто - Монако 5:2

1:0 - Абубакар (9)
2:0 - Абубакар (33)
3:0 - Брахими (45)
3:1 - Глик (61-дузпа)
4:1 - Телес (65)
4:2 - Фалкао (78)
5:2 - Тикиньо (88)