Берое изненада Цървена звезда

Берое победи гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 84:78 (14:23, 26:11, 15:24, 29:20) точки в среща от осмия кръг в група "А" на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският тим записа трети успех за сезона и заема предпоследното (пето) място в класирането с 11 точки. Цървена звезда е на втора позиция с 14 точки, а това беше второ поражение за отбора.

Срещата беше изключително оспорвана и изпълнена с обрати. На почивката баскетболистките на Берое имаха преднина от 40:34. Те стартираха последната част със серия от 12:4, за да поведат с 67:62, а с кош от наказателната линия на Ралица Нанева имаха аванс от 80:74 71 секунди преди края. Последва кош и на Бритни Райт за 82:74 преди финалните 55 секунди и така Берое стигна до успеха.

За старозагорки Тиара Банкс направи "дабъл-дабъл" - 26 точки и 17 борби, а Бритни Райт завърши с 23 точки и 9 борби. Мина Джорджевич реализира 22 точки за Цървена звезда.

В следващия кръг Берое гостува на Плейоф Ултра (Сараево) на 13 декември.