Черно море продължи напред за Купата

Черно море Тича се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. След като спечелиха първия мач като гост на Спартак (Плевен) с 88:85, днес варненските баскетболисти надделяха с 92:74 и продължават към следващия етап на турнира.

Двата отбора започнаха плахо мача и допускаха много грешки в началото. Домакините обаче се ориентираха по-бързо и успяха да поведат с 6:0. Те поддържаха аванс, но след няколко неуспешни атака 46 секунди преди края Спартак успя да изравни при 15:15. Черно море Тича успя да спечели първата част с 21:17. През втората част играта на домакините бе на приливи и отливи. Те успяха да дръпнат след около 8 минути игра с 10 точки при 42:32, но на почивката авансът им бе намален на 5 точки - 44:39 за Черно море Тича.

След почивката отново домакините бяха по-добрият отбор. След близо 6 минути игра през третата част Черно море Тича поведе с 13 точки при 59:46. Домакините допуснаха гостите отново да намалят изоставането в резултата и преди последната част имаха преднина от 4 точки - 65:61. През последната част домакините нямаха проблеми и спечелиха мача с 92:74 и продължават борбата в надпреварата.

Домакините реализираха 7 тройки от 20 опита, докато Спартак се отчете с 11 тройки от 27 опита. Играчите на Черно море Тича спечелиха 53 борби срещу 29 за гостите